Haberler

TDB Haberleri

TDB 16.DÖNEM MERKEZ YÖNETİM KURULUNUN GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

Devamını oku...

DİYARBAKIR`DA SALDIRI..

Devamını oku...

ÜÇLÜ REÇETE ZORUNLULUĞU YOKTUR

Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan Vergi Usul Kanunları Genel Tebliğlerinin incelenmesinde 1989 yılında çıkartılan 1912 sıra numaralı Tebliğ ile 1 Haziran 1989 tarihinden itibaren; özel muayenehane, özel poliklinik, özel hastane sahibi veya buralarda çalışan hekimlerce (dişhekimi dahil) özel muayene ve tedaviler için düzenlenen reçeteler Vergi Usul Kanunu uyarınca düzenlenmesi zorunlu belgeler kapsamına alınmış olduğu, bunların sadece defterdarlıklarla anlaşmalı matbaalara bastırılarak kullanılacağının belirtildiği görülmektedir.

08.09.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 418 sıra numaralı Tebliğ ile 191 sayılı Tebliğ yürürlükten kaldırılınca söz konusu uygulama da sona ermiş; reçeteler Vergi Usul Kanunu uyarınca düzenlenmesi zorunlu belgeler arasından çıkartılmıştır.

Bu doğrultuda halen dişhekimi muayenehanelerinde kullanılan reçetelerin Maliye Bakanlığı ile anlaşmalı matbaalarda bastırılan üç nüshalı reçete olarak basılması zorunluluğu bulunmamaktadır.

20 KASIM 2015 TARİHİNDE; HÜRRİYET GAZETESİNDE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EKİ ÇIKIYOR

Devamını oku...

DİŞHEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM BURSU

 

 

 

Türk Dişhekimleri Birliği tarafından her yıl olduğu gibi 2015-2016 eğitim döneminde de Dişhekimliği Fakültelerinin 1.sınıflarında okuyan toplam 10 öğrenciye karşılıklı olarak Eğitim Bursu verilecektir.

Burs başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, web sitemizde yayınlanan Başvuru Formu`nu doldurarak, e-mail veya faks yoluyla Birliğimize ulaştıracaktır.

Son başvuru tarihi; 9 Ekim 2015` dir.

TDB Eğitim Bursu Başvuru Formu ve Taahhütname için tıklayınız…

​ANKARA KATLİAMI`NDA YİTİRDİKLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

Devamını oku...

Giriş Formu